בינוי ופיתוח

“מהיר לעיר”


כחלק ממגמה בינלאומית לעידוד השימוש בתחבורה ציבורית לצמצום מספר כלי הרכב הפרטיים בכביש. מקדמת כלכלית לוד בשיתוף עיריית לוד, משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, את תוכנית “מהיר לעיר”.

פרויקט “מהיר לעיר”, שמתוכנן על ידי חברת נתיבי איילון בקרב רשויות מקומיות, מבוצע לראשונה בלוד, על ידי כלכלית לוד, ויספק רשת רציפה של צירי העדפה לתחבורה ציבורית.

לוד היא אחת  מ-17 ערים שהצטרפו לפרויקט הלאומי אשר מתוכנן לתת מענה לצרכי התחבורה של תושבי המרכז וייצר רשת נתיבי תחבורה ציבורית בכל מטרופולין תל אביב. הפרויקט יצור רשת רציפה, יעילה ונוחה של צירי העדפה לתחבורה ציבורית בראייה רחבה הכוללת העדפה ברמזורים. העבודות יבוצעו במקטעים על מנת למזער את אי הנוחות וכדי לאפשר את המשך שגרת החיים עם נגישות מלאה למגורים ותעסוקה.

במסגרת התוכנית, יוקמו נתיבי תחבורה ציבורית ברחבי העיר לוד (נת”צ) ברחובות יוספטל, חטיבת יפתח, דוד המלך, הנשיא, הרצל, כצנלסון ואבא הלל סילבר. 

נתיבי התחבורה הציבורית, ישפרו את הנגישות לעיר לרווחת התושבים והמבקרים בה. בנוסף, הנתיבים יקלו על העומס בכבישים, ויקדמו שימוש בתחבורה ציבורית יעילה ומהירה יחד עם שמירה על איכות הסביבה.

העבודות מתקדמות לפי הלו”ז בשלושה מתחמים במקביל: במקטע שבין כיכר ספירלת החשמל ברמלה דרך יוספטל, חטיבת יפתח ושדרות דוד המלך ועד צומת הנשיא באורך של כ-3 ק”מ ובמקביל גם כ-300 מטר בציר הרצל צפון באזור מכיכר הפלמ”ח עד רחוב מבצע יהונתן.

במסגרת העבודות, נסללים נתיבי העדפה לתחבורה ציבורית, יתוספו קווי אוטובוס חדשים וכן יחודשו המרחב העירוני כולל ריצוף המדרכות פיתוח נופי, תאורה חדשה, ריהוט רחוב תחנות אוטובוס חדשות ומתקדמות וכן שבילי אופניים. 

WhatsApp Image 2022 06 16 at 12.53.20 1
DJI 0027
DJI 0019
DJI 0048
DJI 0038