התחדשות עירונית

חרמון-גלבוע

תכנית חרמון-גלבוע ממוקמת במתחם הרחובות חטיבת יפתח, בן חקון ואיינשטיין, בקרבת תחנת הרכבת בעיר.  המתחם משתרע על שטח של כ-15 דונם וכוללת מתחם התחדשות עירונית של 467 יח”ד לצד עירוב שימושים של מסחר, מבני ומוסדות ציבור  בקרבה לתחנת הרכבת החדשה של לוד. התוכנית כוללת גם כ-4,500 מ”ר עבור שטחי ציבור, 1,960 מ”ר עבור שטחי מסחר וכארבעה דונמים של שטחים פתוחים. התוכנית ממוקמת במתחם הרחובות חטיבת יפתח, בן חקון ואיינשטיין, בקרבת תחנת הרכבת בעיר. עוד מאפשרת התוכנית המרה של 50% משטחי המסחר לשטחי תעסוקה. כמו כן, במסגרת התוכנית יוקמו שבילי אופניים ושבילי הולכי רגל שיחברו בין המתחם החדש ליתר חלקי העיר.

מתוך כלל יחידות הדיור בתוכנית החדשה, 94 מוקצות עבור דירות קטנות, בשטח כולל של עד 80 מ”ר. כיום מצויים במתחם שבעה מבני מגורים שנבנו בשנות ה-70 של המאה הקודמת, ומכילים 4-2 קומות. בסך הכול ישנם במבנים 60 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרויקט. 

התכנית מהווה חלק מרצף אורבני מתחדש על רחוב חטיבת יפתח בעיר לוד יחד עם התכניות המאושרות תמל/2002א – גולדברג ןתמל/2002ב- הס ותכנית לוד דרום, אשר נמצאת בשלבי תכנון.

בעוד שכיום המתחם כולל  60 יחידות דיור באזור שלא פותח במשך שנים, במסגרת יישום התכנית יהיו 467 יחידות דיור לצד שילוב שטחי מסחר ומבני ציבור. המתחם כבר מחובר לרשת התחבורתית בהיותו ממוקם על ציר פרויקט “מהיר לעיר” ובקרבתו לתחנת הרכבת החדשה של לוד. התכנית כוללת 4.3 דונם של שטחים פתוחים לרווחת התושבים ופתיחת נתיב להולכי רגל מפנים המתחם לרחוב ראשי באזור.

התכנית היא שיתוף פעולה בין עיריית לוד וכלכלית לוד לבין מנהל התכנון, משרד הבינוי והשיכון והרשות להתחדשות עירונית. היזם: רוטשטיין. אדריכלים: NCA חן אדריכלים.

התכנית אושרה להפקדה.

לפרטים נוספים כנסו לאתר “המבואה”.

4 2
2
1