התחדשות עירונית

הס גולדברג

תכנית הס-גולדברג היא הסנונית הראשונה להתחדשות עירונית במסלול רשויות מקומיות בעיר.

התוכנית כוללת התחדשות בשכונת לאה גולדברג ובאזור התעשייה הס הצמוד אליה. שני המתחמים נמצאים בלב העיר, בתחום הרחובות גולומב בצפון, שדרות שלמה המלך ושדרות חטיבת יפתח במזרח, מסילת הרכבת במערב ורחוב דוד ברוך בדרום. 

התוכנית היא יוזמה של עיריית לוד וכלכלית לוד באמצעות מנהלת ההתחדשות העירונית בעיר (“המבואה”), ושותפים לה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בתכנון של HQ אדריכלים ובניהול פז כלכלה והנדסה. במתחם הס-גולדברג, המתפרש על שטח של 368 דונם, צפויים להיבנות 3572 יחידות דיור במבני מגורים בני 9-25 קומות ופיתוח של פארק רחב ידיים לצד מסילת הרכבת.

חלק חשוב ובלתי נפרד מכל תהליך של התחדשות עירונית הוא שיפור משמעותי של הקישוריות התחבורתית, שמשפיעה על יכולת ההתפתחות של העיר כולה בכל הרמות ובפרט בתחום התעסוקה.
תכנית הס-גולדברג מייצרת רשת עורקי תחבורה בלב העיר באמצעות תחבורה ציבורית נגישה, שבילי אופניים ודרכי הגעה נוחות להולכי רגל לתחנת הרכבת החדשה. כל השינויים המתוכננים צפויים לשדרג את איכות החיים של התושבים המתגוררים בשכונה, תוך ניצול המיקום המרכזי בעיר, ובכך גם להגדיל את מלאי יחידות הדיור באזור הביקוש ולהביא לחיזוק וחידוש מרכז העיר לוד.

שלב הביצוע בתכנית כבר החל והיזמים החלו את תהליכי הבניה.

לפרטים נוספים כנסו לאתר “המבואה”

1798 jpeg 007
גולדברג 1
גולדברג 2 1