התחדשות עירונית

החצר שלנו

בהמשך לזכייתה של עיריית לוד בקול קורא ייחודי מטעם המשרד להגנת הסביבה, כלכלית לוד מבצעת פרויקט לפיתוח סביבתי נרחב בשכונת רמת אשכול בעיר. הפרויקט מומן על ידי המשרד להגנת הסביבה. היקף הפרויקט כ- 10 מיליון ₪ .

פרויקט “החצר שלנו” הוא פרויקט ייחודי המשלב בתוכו מטרות ויעדים חברתיים, כלכליים וסביבתיים המזינים אחד את השני. החזון העומד מאחורי הפרויקט הינו קידום קיימות סביבתית וחברתית תוך שימוש באנרגיות מתחדשות ושיפור איכות החיים של תושבי שכונה.

באמצעות מיזם סביבתי-כלכלי זה, תתרום עיריית לוד למאמץ הלאומי הרב המושקע בהקטנת הזיהום הסביבתי ושימור כדור הארץ ותייצר מנגנון מניב שיאפשר פעילות חברתית סביבתית בשכונת רמת אשכול המתחדשת.

במסגרת הפרויקט, יוקמו 32 מערכות סולאריות להפקת חשמל מאנרגיית השמש על מבני ציבור עירוניים, בעיקר על גגות גני הילדים ברחבי העיר. ההכנסות מהפקת החשמל, יופנו לטובת הקמה וטיפוח של 32 גינות בחצרות המשותפות של בניינים בשכונה. בנוסף, ישודרגו מערכות התאורה בבניינים למערכות תאורה חסכוניות בחשמל. עוד במסגרת הפרויקט יתוחזקו שטחים פתוחים בשכונה. מדובר ביישום הלכה למעשה של מדיניות הממשלה והעירייה לקידום התייעלות אנרגטית תוך שימוש באנרגיות מתחדשות. 

לאורך כל הפרויקט יושם דגש על ליווי קהילתי חברתי והעצמה אזרחית של תושבי השכונה, תוך שיתופם המלא בתהליכים המתקיימים. מנהלת ההתחדשות העירונית מחויבת לקיום תהליך הסברה ושיתוף הציבור בפרויקט ורתימת הדיירים לטיפוח ושמירה של תחזוקת השטחים הפתוחים והמבנים. “החצר שלנו” הוא פרויקט מתמשך שכולל שלב הקמה ראשוני ושלב תחזוקה שהוא קבוע. תקופת הפרויקט הארוכה תאפשר טיפול מעמיק ויסודי באתגרי השכונה והבניינים ותכנון ויישום תהליכים ארוכי-טווח הדרושים ליצירת שינוי מהותי.

המהלך עתיד לשפר את חוויית השימוש של הדיירים ואורחיהם בשטחים המשותפים של בנייני המגורים ובשטחים הפתוחים בשכונה. התושבים ייהנו מגינות אסתטיות, פורחות, צבעוניות אשר יפיחו בשכונה רוח רעננה של התחדשות ועשייה.

פרויקט “החצר שלנו” מקדם ומרחיב את תהליך ההתחדשות העירונית העצום שעוברת העיר במסגרת הסכם הגג שנחתם עם ממשלת ישראל.

הפרוייקט הושלם

IMG 20191202 144152
IMG 20191202 143611
אייר תמונה של רחוב אקסודוס