אסטרטגיה

אקו גולף

כחלק מפיתוח העיר בכל התחומים, החברה הכלכלית לוד בחנה פרויקטים שונים שיהוו עוגן עבור העיר וכך מבין ההצעות שנבחנו, נבחר מתחם גינתון כמקום המתאים לפיתוח מתחם תיירות הכולל ספורט, נופש ופנאי משולב במסחר כמנוף לפיתוח העיר.

מיקום המתחם בפינת מחלף לוד, הנמצא בצומת כביש 1 וכביש 40 ובסמוך לכביש 6 ולכביש 443 , מול אזור התעסוקה הצפוני של לוד ומתחם התעסוקה “איירפורט סיטי”, מייצר למתחם נראות מקסימאלית ברמה הארצית, ובפרט לגורמים עסקיים ותיירותיים.

במרכז המתחם מתוכננת הקמתו של מגרש גולף חדשני ויוקרתי, בשילוב בית מלון, מרכז קונגרסים ומתקני ספורט נוספים – כגון כדורסל, טניס ועוד.

 התכנית להקמת מתחם גולף נבחנת במסגרת תכנית אב של משרד התיירות לפיתוח ענף הגולף בישראל. משרד התיירות מאמין כי מדובר במקור להפקת רווח משמעותי למדינה. פיתוח הענף יגביר את האטרקטיביות של ישראל כיעד תיירותי מועדף מול מדינות האזור. הצפי הוא כי במהלך 15 שנים התכנית תניב למשק הישראלי תפוקה כוללת של כ-3 מיליארד ₪.

הגולף הינו ענף ספורט בעל אופי גלובלי, הפופולארי בקרב כלל שכבות האוכלוסייה. במהלך 20 השנים האחרונות, מספר מגרשי הגולף כמעט הכפיל עצמו ומספר שחקני הגולף הרשומים גדל פי שניים ויותר. באופן טבעי, בעשורים האחרונים התפתח במסגרת שוק התיירות העולמי פלח שוק של תיירות גולף.

התוכנית קובעת כי ההשקעה במגרשי גולף תכפיל את ההוצאה הממוצעת של התיירים בישראל מ-1,000 דולר לשהות לתייר לכ-2,000 דולר. זאת בנוסף על הגדלת התפוסה בחדרים בבתי המלון בכ-20% בסיום התהליך. הקשר בין הגולף והתיירות העלה גם את הצורך בפיתוח והקצאת שטחים המיועדים למלונאות במסגרת התכנית במתחם גינתון.

הקמת פארק גולף במתחם גינתון תוביל לגיוון המוצר התיירותי בעיר, לעידוד השקעות מקומיות ובינלאומיות ולהעלות את ערכן של הפרויקטים בסביבה כולה.

הקמת הפארק תאפשר מצד אחד שמירה על שטחים פתוחים ירוקים הקיימים היום במתחם, ומצד שני אין פגיעה ברצועות תשתיות הלאומיות העוברות באזור. בנוסף היא תתרום להפיכתה של העיר לוד למוקד משיכה מטרופוליני ובינלאומי תוך ניצול הקרבה לנתב”ג ולמערך הדרכים הארצי.

.png