התחדשות עירונית

אילת

לאחרונה אושרה בותמ”ל תוכנית נוספת להתחדשות עירונית במרכז העיר, בצמוד לתחנת מטרו במתחם אילת בשכונת גבעת הזיתים בלוד (תמ”ל 2013). שטח התוכנית הוא 49 דונם, והיא ממוקמת בתחום הרחובות הנרייטה סולד ממערב, רחוב נחושתן מצפון, רחוב חללי מינכן ממזרח, ו-שד’ הציונות מדרום.

כיום מצויות במתחם 209 יחידות דיור ב-16 מבני “H” ו”רכבת” של 4 קומות שיפונו, ובמקומם ייבנו 898 יחידות דיור בבניינים בני 8-27 קומות, 3,200 מ”ר שטחי מסחר ו- 23,500 מ”ר שטחי תעסוקה.

שכונת גבעת הזיתים ממוקמת במרכז העיר לוד, צמוד למרכז המסחרי של העיר, ליד בית המשפט והקניון. בשכונה יש כעת 1,000 בתי אב. מרבית האוכלוסייה היא מתבגרת, לצד מיעוט משפחות צעירות ותושבים שגרים בשכירות. השכונה מעורבת וחיים בה יהודים מקהילות שונות לצד ערבים. מתחם אילת ממוקם בחלקה המערבי של השכונה, כאשר בצדה המזרחי של השכונה מקודם פרויקט נוסף בשם “מגדלי המאה”.

התוכנית היא חלק מרצף תוכניות להעצמת הבינוי לאורך הרחובות הראשיים של לוד תוך הישענות על היצע גדל של אמצעי תחבורה ציבורית. המתווה להתחדשות השכונה כולל בינוי אינטנסיבי לאורך רחוב הנרייטה סולד ושד’ הציונות, שני צירים מרכזיים ביותר בעיר לוד, שלאורכם מגוון של אמצעי תחבורה ציבורית (הקו החום, “מהיר לעיר” ותכנון לקו המטרו) בעירוב שימושים של מגורים, תעסוקה, מסחר ומוסדות חינוך בקומת הקרקע.

בהיבט התחבורתי, התוכנית מציעה מערכת התנועה שבילי אופניים בתוך השכונה אשר מתחברים גם הם למערכת עירונית ברחובות הראשיים , מדרכות רחבות ומוצלות שלאורכן חזיתות, ומערכת שבילים להולכי רגל, המחברים עם הצומת המרכזי של הנרייטה סולד ושדרות הציונות, שם עוברים קווי התחבורה הראשיים לרבות קו המטרו המתוכנן.

לפרטים נוספים כנסו לאתר “המבואה”.

.

13572 tumb 750Xauto