אודות
Pic

כלכלית לוד הינה חברה בבעלות עיריית לוד, חברת מטה קומפקטית ויצירתית, זריזה ומקצועית, הנהנת מאוטונומיה ניהולית רחבה המשלבת ערכים ונורמות של גוף ציבורי עם DNA יזמי – שירותי של חברה פרטית.

החברה הינה הקשר המוביל תכניות ופרויקטים למימוש נכון ומהיר ומהווה את הזרוע העירונית בתכנון, פיתוח תשתיות, בינוי ושיפוץ מבני ציבור. קידום הסכם הגג של העיר מול משרדי הממשלה, להקמת שכונות חדשות ואזורי תעסוקה במקביל לשיקום וחידוש העיר העתיקה, גיבוש התוכנית האסטרטגית עירונית להפיכת לוד לעיר החכמה והמובילה בישראל והובלת תכניות הפיתוח של העיר העתיקה השוק העירוני ואזורי המסחר בעיר, ובכל תחום בו נדרש ביצוע מהיר ומקצועי.

החברה עומדת בראש מנהלת התחדשות עירונית אשר יזמה ומיישמת את מדיניות “המסלול הירוק” של העירייה, במסגרתה מוענק ליווי צמוד ליזמים, משלב התכנון ועד לביצוע.

WhatsApp Image 2022 05 02 at 11.11.57

דבר יו״ר הדירקטוריון, ראש עיריית לוד

עו״ד יאיר רביבו

שותפים יקרים,

״כלכלית לוד״ הינה חברה בבעלות עיריית לוד, חברת מטה קומפקטית ויצירתית, זריזה מקצועית, הנהנת מאוטונומיה ניהולית רחבה המשלבת ערכים ונורמות של גוף ציבורי עם DNA יזמי – שירותי של חברה פרטית.

חברים יקרים,
“כלכלית לוד” הינה הזרועה הביצועית של עיריית לוד, הפועלת כל העת לקדם את מגוון הפרויקטים הרבים בעיר ובמרכזם פעילות ההתחדשות העירונית של העיר לוד, פיתוח שכונות חדשות, פיתוח תשתיות בעיר הוותיקה, פיתוח תחבורה, פיתוח תעסוקה ומסחר, ופיתוח תיירות.
העיר לוד משנה פניה וכבר אושרו תוכניות להתחדשות עירונית של למעלה מ-80% ממבני העיר,
פיתוח של 3 שכונות חדשות ועשרות אלפי יחידות דיור, שיפור התשתיות ופיתוח דרכי גישה מהעיר החוצה ואליה.
כלכלית לוד מסייעת לחבר בין הגורמים הרבים בעירייה, הממשלה, השלטון המרכזי אל מול היזמים והחברות הציבוריות ולהוציא לפועל את התוכניות הרבות, והבאת חברות גדולות לאזורי התעשייה והמסחר החדשים בעיר.
אני מברך על האתר החדש ובטוח שהוא ינגיש ביעילות רבה את הפעילות של כלכלית לוד לגורמים השונים ולתושבים בעיר לוד.

בברכה,

עו״ד יאיר רביבו, ראש עיריית לוד

דבר המנכ"ל

שותפים יקרים,

״כלכלית לוד״ הינה חברה בבעלות עיריית לוד, חברת מטה קומפקטית ויצירתית, זריזה מקצועית, הנהנת מאוטונומיה ניהולית רחבה המשלבת ערכים ונורמות של גוף ציבורי עם DNA יזמי – שירותי של חברה פרטית.

החברה הינה הקשר המוביל תוכניות ופרויקטים למימוש נכון ומהיר ומהווה את הזרוע העירונית בתכנון, פיתוח תשתיות, בינוי ושיפוץ מבני ציבור. החברה עומדת בראש מנהלת התחדשות עירונית אשר יזמה ומיישמת את מדיניות “המסלול הירוק” של העירייה, במסגרתה מוענק ליווי צמוד ליזמים, משלב התכנון ועד לביצוע. בשנים האחרונות קידמה החברה הכלכלית את קידומן של 23 תוכניות במקביל שמקיפות כ- 80% משטח העיר, תוספת של כ-20,000 יח”ד בשכונות חדשות וכ- 30,000 בהתחדשות עירונית ותוספת של 3.8 מיליון מ”ר לתעסוקה ומסחר.

“כלכלית לוד”, החברה הכלכלית של העיר, הוקמה כדי לספק מענה לאתגרי העתיד בלוד. האתגר המשמעותי ביותר בשנים הקרובות הוא הובלת אחד מהסכמי הגג הממשלתיים הגדולים בישראל, בהיקף של כ-8 מיליארד ₪. אנו גאים להוביל את יישומו של הסכם הגג בתוכו כלולות השקעות רבות: 3.1 מיליארד ₪ לשכונות חדשות, 3.1 מיליארד ₪ לפיתוח העיר הוותיקה, 1.6 מיליארד ₪ לפתרונות תחבורה, 400 מיליון ₪ להתחדשות עירונית ו-300 מיליון ₪ למתחמי מסחר ותעסוקה. הסכם הגג, יחד עם כל המהלכים שמקדמת העיר, יביא לשילוש אוכלוסייתה של לוד עד שנת 2040.

אנחנו נמצאים כעת בשלב המשמעותי של מעבר מתכנון לביצוע, כאשר העיר מתמלאת במנופים שמסמלים את תחילתה של המהפיכה בפועל. החזון האורבני, ההיסטוריה המרתקת, האסטרטגיה העירונית, הנגישות התחבורתית חסרת התחרות והשקעות העתק למימושן – הופכות את לוד לאחד היעדים האטרקטיביים בישראל למגורים, לתעסוקה ולמסחר. זה כאן וזה קורה עכשיו!

הצוות המקצועי והמסור שלנו ב”כלכלית לוד” עומד לרשותכם במענה לכל שאלה ובאיתור ההזדמנות שלכם להצטרף להצלחה.

בברכה,

אינג’ עשהאל גדות
מנכ”ל
DSC 8534 Edit

שותפים לדרך

עירוניים

e icon1
e icon2
e icon3

ממשלתיים

m icon7
m icon6
m icon5
m icon4
m icon3
m icon2
m icon1

חברתיים

h icon6
h icon5
h icon4
h icon3
h icon2
h icon1

דוחות כספיים